Nejčastější otázky

Young Car Mechanic je silná mezinárodní soutěž zaměřená na obor autoopravárenství v našem regionu. Jak již název sám napovídá, je zaměřena na studenty technických škol. Hlavním cílem je šířit osvětu mezi mladými lidmi o povolání automechanika, sdílet zkušenosti a metody učení a vyhledávat mladé talenty v oboru mechanik a servisu motorových vozidel.

První mezinárodní počátky soutěže Young Car Mechanic se datují do roku 2017, kdy se prvního Mezinárodního finále zúčastnily 3 země: Polsko, Litva a Lotyšsko. Již o dva roky později, v roce 2019, se soutěžilo v 7 zemí: kromě zmíněných se k nim přidaly Estonsko, Ukrajina, Maďarsko a Bulharsko. Od roku 2022 je soutěž Young Car Mechanic každoročně zapsána v kalendáři všech středních odborných škol s oborem autoopravář-mechanik v 11 zemích Evropy.

Loňský rok se soutěže účastnilo Bulharsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Polsko a Ukrajina, Slovensko a Chorvatsko. Od roku 2025 bude i Česká republika součástí soutěže Young Car Mechanic,

Tuto soutěž od počátku pořádá Inter Cars, největší a nejspolehlivější dodavatel náhradních dílů pro osobní a užitkové vozy ve střední a východní Evropě. Pro nás je tak přirozené podporovat odborníky z této oblasti.

Žádné velké věci se nedějí samy od sebe. Proto se na tvorbě a organizaci takové soutěže podílejí největší značky v oboru. Mezi naše stabilní partnery patří značky jako ZF-TRW, BOSCH, Schaeffler, Elring. VARTA a Hella také podpořily mezinárodní finále.

Tato příležitost přichází jednou ročně. A ti nejlepší si domů odnášejí velmi cenné ceny. Je to příležitost nasbírat nové zkušenosti, které do budoucna jako automechanik využijete.

Samozřejmě, že i škole. Každý soutěžící reprezentuje nejen sebe, ale přímo i svého profesora a školu, na které studuje. Letos si z mezinárodního finále v Litvě. Ti nejlepší si odnesou odměny v desítkách tisíc Kč, které jsou v různém poměru předány studentovi a jeho profesorovi. Škola má takto šanci si výrazně přilepšit, co se týká svého vybavení či zlepšení studijního prostředí.

V první řadě je důležité se seznámit se všemi detaily, které Tvoří tuto soutěž. Pozorně si prohlédněte naši stránku křížem-krážem. Speciální pozornost věnujte pravidlům. Promluvte si se svým profesorem, motivujte své spolužáky.

Zkrátka klikněte na Registraci. Buď prostřednictvím sekce s pravidly nebo přímo přes horní menu na stránce. Pokud je Vám již vše jasné, vyplňte potřebný formulář. Následně to bude všechno už na nás. Dáme Vám vědět, jaký je další postup tak, abyste nic nepromeškali.

Bude to ve váš prospěch. Finalisté z Česka cestují do zahraničí a komunikují se zahraničními kolegy. Technické úkoly řídí zástupci mezinárodních značek. Komunikovat budou verbálně, gesty, ale i anglicky.

ORGANIZÁTOŘI SOUTĚŽE

Mezinárodní partneři

Facebook Instagram Youtube